ויקיפידיה ככלי לקידום ושיווק

wiki post

האינטרנט מלא בשטויות, בפייק ניוז, ובדברים שנועדו לגרום לנו להתמכר אליהם, רק כדי למכור עוד זמן פרסום. אבל אחד הפרויקטים הבולטים והחיוביים שבאמת יצאו מהאינטרנט הוא ויקיפדיה: מאגר המידע הפילנתרופי הגדול בהיסטוריה, בו מרבית האנשים בעולם יכולים לחפש מידע בשפת האם שלהם. 

 ויקיפדיה היא פרויקט אינטרנטי כל כך מוצלח וכל מדהים, שגם גוגל מזהה זאת, וסורק את ויקיפדיה באופן מהיר, הרבה יותר מכל אתר אחר: תנסו לכתוב ערך בויקיפדיה למשל, ותראו שכבר אחרי כמה שעות ניתן יהיה למצוא אותו בגוגל. אם תקימו אתר עם אותו שם לעומת זאת, לגוגל יכול לקחת כמה ימים או כמה שבועות עד שהוא יסרוק אותו. זה תלוי כמובן גם בכם ובקידום שנעשה לאתר

משום כך, ויקיפדיה היא כלי נהדר לקידום אתרים: אחד הכלים הטובים לקידום אתרים, הוא כמובן קישורים שיוצאים מאתרים שונים לעמוד מסוים או אתר מסוים. קישור שיוצא מתוך ויקיפדיה לאתר שלכם, ייתן לו ציון גבוה בגוגל, ויעזור מאד בקידום שלו.

לא כל כך מהר

אז אם ויקיפדיה היא כלי נהדר לקידום אתרים, אז למה שלא נפוצץ את ויקיפדיה בקישור לאתר שלנו? משום שויקיפדיה הוא לא מקום ללא חוקים. החוקים של ויקיפדיה, הם מה שעושים אותה לפרויקט כל כך מוצלח: כל אחד יכול לכתוב בה, אבל הוא לא יכול לכתוב כל מה שהוא רוצה: המידע חייב להיות מתקבל על הדעת, רלוונטי ולא שיווקי. כדי לכתוב משהו בויקיפדיה, הטקסט חייב להכיל מידע שמועיל באופן סביר לגולשים. 

ויקיפדיה אגב היא זירה של מחלוקות קשות ומלחמות עריכה: בגלל שכל כך הרבה אנשים קוראים ומסתמכים על ויקיפדיה כמקור מידע איכותי, אז עורכי ויקיפדיה שונים, שואפים מאד להציג את הדברים בהתאם לראיית העולם שלהם. מנגד, יהיו עורכים עם השקפת עולם נגדית, והמלחמות קיימות שם באופן יומיומי כמעט (במיוחד בנושאים נפיצים של שמאל-ימין, פוליטיקה, פרטים היסטוריים שנויים במחלוקת וכדומה).

לסיכומם של דברים, ויקיפדיה היא לא מקום שאתם יכולים לכתוב בו מה שאתם רוצים: יש הרבה חוקים והוראות שצריך לכבד. אולם אם יש לכם אפשרות לגיטימית להוציא קישור מויקיפדיה לעסק שלכם, כדאי בהחלט לנצל זאת.

עומר כהן

מה אני יכול לעשות עבורכם? זו השאלה שממנה ראוי להתחיל בעיני. ובכן, אני יכול לייצר עבור האתר שלכם תכנים שיהיו יפים, מקצועיים ואפילו מעניינים. אני יכול אף להקים את האתר שלכם מאפס, ולשווק לכם ולעסק שלכם תדמית מקצועית ומושכת, שתציג אתכם באור הכי יפה שאפשר. אני אף חוטא בכתיבה פובלציסטית לא מעט, ואני יכול לכתוב עבורכם מאמרי דעה משלהבים, נאומים ואפילו משנה פוליטית סדורה. אתם מוזמנים לעיין באתר שלי ולראות דוגמאות כתיבה רבות, לכל מיני סוגים של כתיבה ויצירה. לפרטים נוספים, לחצו על ״צור קשר״ למעלה בתפריט.